2020 FPR Voronezh Oblast Powerlifting Championships

2020-10-17, Russia-VOR, Voronezh

Rank Lifter Sex Age Equip Class Weight Squat Bench Deadlift Total GLP
1 Ivan Poleschuk M 35~ Classic 231 231.5 540.1 429.9 617.3 1587.3 88.89
2 Andrey Izvekov M 39 Equipped 264 264.3 738.5 462.9 666.9 1868.4 81.93
3 Vladimir Kutepov M 40~ Classic 183 182.9 440.9 292.1 551.1 1284.2 80.63
4 Roman Bashirov M 32 Classic 264+ 294.9 429.9 429.9 78.65
5 Denis Miroshnikov M 23~ Classic 205 199.7 462.9 319.6 507 1289.7 77.52
6 Darya Fedoseeva F 20 Classic 125 119 181.8 181.8 76.47
7 Denis Bykov M 36~ Classic 231 218.7 435.4 336.2 556.6 1328.3 76.40
8 Mikhail Demyanenko M 32 Classic 264 255.3 391.3 391.3 76.05
9 Olga Dolmatova F 32~ Classic 125 125.6 181.8 181.8 73.37
10 Dmitriy Chernyshov M 23~ Classic 205 205 440.9 297.6 462.9 1201.5 71.30
11 Anatoliy Nikitin M 21~ Classic 205 199.3 396.8 297.6 462.9 1157.4 69.64
12 Maksim Litvinov M 20~ Classic 183 181 385.8 297.6 418.8 1102.3 69.60
13 Igor Golikov M 40 Classic 264 241.4 374.8 319.6 540.1 1234.6 67.82
14 Vadim Mandrovskiy M 24~ Equipped 205 189.6 429.9 429.9 67.73
15 Aleksey Okolelov M 19 Classic 205 203.9 385.8 242.5 485 1113.3 66.24
16 Mikhail Nepovinnykh M 17~ Classic 163 159.4 352.7 242.5 385.8 981 66.12
17 Darya Kulinchenko F 38 Classic 158 153.6 264.5 126.7 308.6 699.9 65.41
18 Nikita Terekhov M 18~ Classic 163 160.9 385.8 198.4 385.8 970 65.05
19 Ilya Vostrikov M 35~ Classic 231 220 429.9 242.5 451.9 1124.3 64.49
20 Rossana Ulunts F 33~ Classic 114 114.6 203.9 93.7 242.5 540.1 61.86
21 Yuriy Serousov M 42 Equipped 205 204.3 374.8 374.8 56.34
22 Aleksandr Shpilyov M 33~ Classic 130 121.2 192.9 192.9 54.91
23 Elena Ermakova F 30 Classic 125 123.2 187.4 99.2 220.4 507 54.76
24 Ekaterina Kukleva F 33 Classic 138 136 176.3 115.7 242.5 534.6 53.78
25 Denis Sabynin M 25~ Classic 163 161.3 242.5 231.5 297.6 771.6 51.67
26 Tatyana Popova F 27~ Classic 125 125.6 176.3 93.7 214.9 485 51.60
27 Irina Ernandes F 26 Classic 138 134.9 143.3 143.3 209.4 496 50.18
28 Aleksandr Kosmatykh M 20 Classic 163 162 259 225.9 264.5 749.5 50.09
29 Irina Khoroshaeva F 31~ Classic 125 125.4 154.3 110.2 203.9 468.4 49.91
30 Maksim Klimov M 16~ Classic 163 152.7 242.5 198.4 275.5 716.5 49.38
31 Egor Buryka M 16~ Classic 163 159.1 242.5 154.3 330.7 727.5 49.07
32 Lyudmila Fomicheva F 29 Classic 158 146.1 176.3 88.1 242.5 507 48.76
33 Yuriy Kordyukov M 37 Equipped 231 227.9 330.7 330.7 46.91
34 Aleksey Klushin M 52~ Classic 264 260.1 275.5 242.5 352.7 870.8 46.26
35 Nikita Chelnokov M 15~ Classic 145 144.4 198.4 187.4 220.4 606.2 43.04
36 Kirill Budaev M 14~ Classic 130 122.5 176.3 132.2 220.4 529.1 41.00
37 Aleksandr Zlobin M 15~ Classic 183 181.4 209.4 143.3 286.6 639.3 40.32
38 Yuliya Lamzina F 25~ Classic 138 138.2 132.2 82.6 187.4 402.3 40.05
39 Kirill Kovalenko M 13~ Classic 163 155.2 209.4 110.2 264.5 584.2 39.93
40 Nikita Gavrikov M 22~ Classic 130 130 77.1 77.1 21.12