2021 FPR Irkutsk Juniors & Sub-Juniors Classic Powerlifting Championships

2021-04-16, Russia-IRK, Irkutsk

Place Lifter Home Sex Age Equip Class Weight Squat Bench Deadlift Total GLP
Women Classic 103 Juniors
1 Inna Grishchenko #1 F 18~ Classic 103 101.9 176.3 99.2 209.4 485 61.98
Women Classic 114 Juniors
1 Ekaterina Gorbunova Russia F 18~ Classic 114 111.7 187.4 110.2 231.5 529.1 61.96
Women Classic 125 Juniors
1 Alina Shtyk F 18~ Classic 125 125.1 165.3 104.7 209.4 479.5 51.19
Women Classic 185 Juniors
1 Darya Papina Russia F 18~ Classic 185 183.5 264.5 148.8 347.2 760.6 65.38
2 Alina Usova F 18~ Classic 185 170.6 203.9 99.2 220.4 523.6 46.43
Women Classic 103 Sub-Juniors
1 Lidiya Surenkova F 17~ Classic 103 100.8 154.3 99.2 209.4 462.9 59.82
2 Kseniya Samsonova F 16~ Classic 103 99.9 148.8 93.7 187.4 429.9 56.05
3 Angelina Gubanova F 14~ Classic 103 93.7 110.2 66.1 176.3 352.7 49.37
Women Classic 114 Sub-Juniors
1 Darya Shargorodskaya Russia F 15~ Classic 114 114.2 214.9 132.2 248 595.2 68.40
2 Diana Kopylova F 15~ Classic 114 114.5 165.3 99.2 220.4 485 55.60
3 Karina Tyukavina F 13~ Classic 114 104.6 159.8 71.6 192.9 424.4 52.86
4 Irina Kozhevnikova F 16~ Classic 114 111.1 132.2 66.1 154.3 352.7 41.52
Women Classic 125 Sub-Juniors
1 Valeriya Sukhovinskaya F 17~ Classic 125 125.2 292.1 187.4 292.1 771.6 82.32
2 Veronika Vlasova F 15~ Classic 125 123.5 181.8 99.2 198.4 479.5 51.67
3 Elizaveta Aposhneva F 15~ Classic 125 117.1 121.2 77.1 192.9 391.3 44.00
Women Classic 138 Sub-Juniors
1 Dana Pukhova F 15~ Classic 138 134.2 242.5 126.7 308.6 677.9 68.80
2 Evelina Mikheeva F 16~ Classic 138 135.8 187.4 88.1 209.4 485 48.85
3 Mariya Alekseeva F 15~ Classic 138 138.8 165.3 82.6 220.4 468.4 46.50
Women Classic 158 Sub-Juniors
1 Violetta Bareysha F 16~ Classic 158 147.3 242.5 148.8 264.5 655.8 62.76
2 Arina Tikhonova F 15~ Classic 158 156.1 154.3 110.2 225.9 490.5 45.45
3 Evgeniya Kustova F 17~ Classic 158 151.6 176.3 82.6 220.4 479.5 45.13
Women Classic 185 Sub-Juniors
1 Varvara Malikova F 15~ Classic 185 174.7 187.4 93.7 198.4 479.5 42.07
2 Anastasiya Simakova F 13~ Classic 185 165.1 159.8 82.6 198.4 440.9 39.71
Women Classic 185+ Sub-Juniors
1 Valeriya Syomak F 16~ Classic 185+ 185.8 198.4 99.2 231.5 529.1 45.26
Men Classic 116 Juniors
1 Stepan Kolmachevskiy Russia M 21~ Classic 116 116.8 259 209.4 374.8 843.2 67.05
Men Classic 130 Juniors
1 Ivan Tolochin M 18~ Classic 130 129.4 275.5 181.8 352.7 810.2 60.98
Men Classic 163 Juniors
1 Denis Olefir Russia M 21~ Classic 163 161.8 496 336.2 540.1 1372.3 91.78
Men Classic 183 Juniors
1 Dmitriy Martynenko Russia M 18~ Classic 183 178.5 485 325.1 496 1306.2 83.04
2 Andrey Novodolskiy M 21~ Classic 183 167.6 330.7 270 418.8 1019.6 66.95
3 Andrey Garynin M 18~ Classic 183 170.1 314.1 209.4 330.7 854.3 55.68
Men Classic 205 Juniors
1 Oleg Martynenko Russia M 19~ Classic 205 201.8 462.9 341.7 518.1 1322.7 79.10
2 Bogdan Antonenko M 19~ Classic 205 190.6 374.8 264.5 396.8 1036.1 63.74
3 Oleg Sakharovskiy M 18~ Classic 205 187.5 347.2 198.4 462.9 1008.6 62.56
Men Classic 231 Juniors
1 Aleksandr Borisov Russia M 18~ Classic 231 210.5 407.8 214.9 418.8 1041.6 61.02
Men Classic 94 Sub-Juniors
1 Ivan Dekhanov M 12~ Classic 94 94.2 176.3 115.7 214.9 507 45.26
2 Aleksandr Chemeris Russia M 12~ Classic 94 94.8 148.8 99.2 198.4 446.4 39.72
3 Mikhail Ushakov M 11~ Classic 94 88.1 121.2 88.1 176.3 385.8 35.68
4 Mikhail Dudenkov M 11~ Classic 94 90.8 110.2 71.6 170.8 352.7 32.11
5 Evgeniy Kazakov Russia M 13~ Classic 94 88.1 104.7 71.6 159.8 336.2 31.09
Men Classic 105 Sub-Juniors
1 Ilya Borodin M 13~ Classic 105 104.7 159.8 110.2 220.4 490.5 41.37
2 Anton Egorov Russia M 12~ Classic 105 105.7 170.8 104.7 203.9 479.5 40.24
3 Sergey Roganov M 14~ Classic 105 105.2 159.8 104.7 192.9 457.4 38.47
4 Aleksandr Siliveev M 10~ Classic 105 100.4 159.8 88.1 187.4 435.4 37.56
5 Timur Voroshilin M 11~ Classic 105 104.7 110.2 88.1 203.9 402.3 33.93
6 Roman Demkiv M 10~ Classic 105 105.7 137.8 82.6 143.3 363.7 30.52
Men Classic 116 Sub-Juniors
1 Daniil Shakhabudinov M 17~ Classic 116 116.8 231.5 176.3 270 677.9 53.90
2 Aleksey Rusanenko M 17~ Classic 116 114.6 237 154.3 275.5 666.9 53.57
3 Sergey Shumatbaev M 15~ Classic 116 115.3 253.5 121.2 242.5 617.3 49.43
4 Egor Zubov M 12~ Classic 116 112.8 220.4 159.8 220.4 600.7 48.66
5 Andrey Zmanovskiy M 15~ Classic 116 108.1 165.3 115.7 253.5 534.6 44.32
Men Classic 130 Sub-Juniors
1 Vasiliy Bocharov Russia M 15~ Classic 130 129.4 391.3 225.9 380.3 997.6 75.08
2 Vladislav Garshin Russia M 15~ Classic 130 127 325.1 165.3 385.8 876.3 66.63
3 Vladislav Dobretskiy M 14~ Classic 130 126.8 297.6 154.3 303.1 755 57.44
4 Dmitriy Derbak M 15~ Classic 130 129.8 248 154.3 330.7 733 55.07
5 Egor Postovalov M 13~ Classic 130 126.3 248 132.2 308.6 688.9 52.53
6 Nikita Zhernakov M 17~ Classic 130 128.7 253.5 132.2 297.6 683.4 51.58
7 Daniil Pytlev M 16~ Classic 130 123.6 248 137.8 253.5 639.3 49.30
8 Stepan Fomin M 15~ Classic 130 129.8 181.8 126.7 214.9 523.6 39.34
9 Ilya Samoylenko Russia M 12~ Classic 130 130 132.2 77.1 198.4 407.8 30.61
Men Classic 145 Sub-Juniors
1 Rodion Gonenko M 16~ Classic 145 141.6 341.7 225.9 385.8 953.5 68.39
2 Vladislav Shilyaev M 17~ Classic 145 142.1 319.6 231.5 385.8 936.9 67.09
3 Anton Pakushin M 16~ Classic 145 143.2 319.6 192.9 424.4 936.9 66.82
4 Aleksey Lyubimov M 15~ Classic 145 143.7 319.6 198.4 407.8 925.9 65.90
5 Egor Tishchenko M 17~ Classic 145 145.1 336.2 214.9 374.8 925.9 65.55
6 Yaroslav Trifachyov M 15~ Classic 145 140.1 330.7 198.4 341.7 870.8 62.82
7 Mikhail Shimokhin M 16~ Classic 145 144.3 325.1 165.3 374.8 865.3 61.46
8 Ivan Pytlev M 17~ Classic 145 144 286.6 209.4 341.7 837.7 59.55
9 Vladislav Mikhlin M 16~ Classic 145 143.6 264.5 198.4 297.6 760.6 54.15
10 Aleksandr Klimov Ukraine M 17~ Classic 145 134.8 225.9 198.4 319.6 744 54.79
11 Vladimir Golovnykh M 16~ Classic 145 144.5 253.5 143.3 286.6 683.4 48.50
12 Pavel Kolkin M 13~ Classic 145 142.2 225.9 165.3 286.6 677.9 48.52
13 Mikhail Oleynikov M 15~ Classic 145 136.2 220.4 132.2 319.6 672.4 49.23
14 Aleksey Pesterev M 15~ Classic 145 136.5 126.7 104.7 198.4 429.9 31.44
15 Artem Kolomiets M 10~ Classic 145 143.9 154.3 88.1 181.8 424.4 30.18
Men Classic 163 Sub-Juniors
1 Daniil Tyukalov M 17~ Classic 163 163.1 407.8 181.8 424.4 1014.1 67.53
2 Daniil Timoshchuk M 17~ Classic 163 163 314.1 237 418.8 970 64.62
3 Stanislav Rudykh M 16~ Classic 163 158.5 308.6 187.4 396.8 892.8 60.36
4 Aleksandr Vologzhin M 16~ Classic 163 156.1 308.6 198.4 374.8 881.8 60.09
5 Stepan Ulyanich M 15~ Classic 163 158.4 286.6 187.4 380.3 854.3 57.77
6 Maksim Firsov Russia M 16~ Classic 163 150.8 242.5 176.3 330.7 749.5 52.01
7 Aleksey Delov M 16~ Classic 163 151.5 242.5 148.8 264.5 655.8 45.39
Men Classic 183 Sub-Juniors
1 Egor Petrov M 17~ Classic 183 182.9 402.3 286.6 529.1 1218 76.48
2 Anton Tselovalnikov M 16~ Classic 183 179.4 374.8 231.5 440.9 1047.2 66.40
3 Grigoriy Kochetkov M 16~ Classic 183 179.8 352.7 253.5 396.8 1003.1 63.55
4 Nurlan Gasimov M 16~ Classic 183 175 352.7 170.8 352.7 876.3 56.28
Men Classic 205 Sub-Juniors
1 Viktor Zaychenko M 14~ Classic 205 189 352.7 176.3 314.1 843.2 52.09
2 Semen Kharlamov M 15~ Classic 205 189.6 308.6 187.4 286.6 782.6 48.27
3 Anton Antipin M 17~ Classic 205 186 231.5 198.4 330.7 760.6 47.36
Men Classic 231 Sub-Juniors
1 Evgeniy Izmaylov M 16~ Classic 231 227.5 413.3 231.5 457.4 1102.3 62.23
Men Classic 264 Sub-Juniors
2 Kirill Dudnik M 17~ Classic 264 231.6 286.6 220.4 391.3 898.3 50.30
2 Aleksandr Emshanin M 16~ Classic 264 260.9 341.7 187.4 369.2 898.3 47.66
3 Mikhail Gorbunov M 13~ Classic 264 236.2 176.3 121.2 198.4 496 27.52
Men Classic 264+ Sub-Juniors
1 Kirill Meshkauskas Russia M 15~ Classic 264+ 278.6 485 330.7 440.9 1256.6 64.80
2 Daniil Kolentionok M 17~ Classic 264+ 343.4 374.8 231.5 462.9 1069.2 50.75